Emziren anneler

Sütünüzü fazlalaştırmak için ne gibi şeyler deniyorsunuz yediğiniz ya da içtiğiniz bişeyler var mı?

2 Likes

Bir daha mı emzirecem diyorum emziren annelere ne varsa sırayla kullanıyorum (deneme amaçlı) en son emziren annelere süt içtim tadı sıvı puding gibiydi

1 Like

Ne sütüydü arkadaşım adı neydi

2 Likes

Lactamil emziren anne sütü e bebek ve babymolda var

1 Like

Teşekkür ederim canım benim

1 Like

Dereotu ve bulgur iyi süt yapmıştı bana canım

Bol sıvı tüketmek de çok önemli

1 Like

Bulgur dereotu fındık ceviz badem yulaf kuru incir kayısı hurma kefir rezene ki suyu normalde de çok içen biriyim şimdi sanki emzirirken içim yanıyor gibi daha da fazla içiyorum ama maalesef çoğalmadı:pensive:

1 Like

Ben sürekli hoşaf yapıp içiyorum. Özellikle kayısı hoşafı bebeğin gaz sorınunu da alıyor bence tuvaltini yapmasınıda kolaylaştırıyor. Birde buralarda pelte diye birşey var ona iyi diyorlar. Börülce ve hurma çok süt yapıyormuş ama denemedim hiç. Bana hemşire yeme içme bahane bol su iç ve uyu sütün çok olsun demişti. 5 dk bile uyumak sütü artırır demişti.

2 Likes

Kuru dutu çok övüyorlar denedin mi

2 Likes

Evet denedim neredeyse hemen hemen hepsini denedim ama hiç artma olmadı maalesef

Onu yaptım hala içiyorum

Tazesoğanli ,dereotlu taneli börülce salatasıda cok süt yapıyor :+1:

2 Likes

Bence bebeğin ihtiyacı kadar üretiyor

2 Likes

Evet ama sadece 30 ml süt geldi sağdım örneğin bir bebeğin 5.500 kilo diyelim günlük 550 kalori alması lazım yani günde 12 defa emiyor olsa her birinde 50 ml süt emmesi gerekiyor ama bende 30 ml anca çıkıyor ki emzirmeden sağdım

1 Like