Ebe-Doula Desteği ve Ücretler

Selamun Aleyküm arkadaşlar. Herkese hayırlı Ramazanlar dilerim. 21 haftalık hamileyim. İstanbul’da taşıyorum ve şu an için doğumumu Medipol Pendik’te planlıyorum. Ssvd olacak Allah’ın izniyle. Daha önce doula ya da ebe desteği alan,fiyat bilgisi olan var mı acaba?

Arkadaşlar iki ebe ile konuştum. Bir tanesi doğum çncesi eğitim için 2 bin ₺, doğum esnasında destek ve ilk emzirme için 8 bin tl olacak şekilde toplam 10 bin ₺ istedi. Diğer ebe hastanenin kendi ebesi. Buna rağmen doğum öncesi eğitim,doğum desteği ve emzirme desteği için toplam 5 bin ₺ istedi. Yani maalesef insanların doğumda ebenin önemini anladığının farkındalar ve daha ciddi rakamlar isteyenlerde var. Ebe desteği istiyorsanız en az 5 bin tl…

1 Like

Güncel paylaşım için çok teşekkürler, Allah razı olsun. Benim de merak ettigim bir konuydu. Sosyal medyadan takip ettiğim bir ebe sadece egitim için 3bin tl isteyince doğum desteği icin ne kadar istediğini soramadim açıkçası.

1 Like

Hastanelerde gebe okulu + emzirme eğitimi ücretsiz veriliyor. Bu eğitimlerden yararlanmanızı öneririm

1 Like

Maalesef fiyatlar el yakan cinsten. Hastaneye ayrı bir üstet,ebeye ayrı bir ücret bel büküyor açıkçası.

Evet Kader hanım,bu eğitimleri daha önce bende almıştım. Fakat eğer güven duyduğunuz bir ebenin doğumunuza girmesini istiyorsanız önceden aldığınız eğitimler mevcut olsa bile ön koşul gibi kendi eğitimlerinden geçmenizi istiyorlar.

Bugün bir ebe ile görüştüm. 15 bin tl istedi. Maalesef normal bir doğum için istenen rakamlar akla zarar. Eskiden ebe ile doğuma denmedik laf bırakılmazdı. Ebeler yerden yere vurulurdu. Bugün doktorların ne ladar çok keyfi sezeryan yaptığını görerek ebe desteği almak isteyen anneler maaşesef normal olmayan rakamlarla karşılaşıyor. Ya bedeniniz sezaryen edilecek ya cebiniz…

Hastanenin istedigi kadar bir ücreti bir de ebeye mi vericez gerçekten ilginç. Bazen içimden diyorum doğuracak kişi benim ya ben size ne oluyor :sweat_smile:

Takip ettiğim ebe ve doulaları takipten çıktım hep, baktım olumlu yönde değil olumsuz yönde etkileniyorum kaygım artıyor …