Doğum öncesi ev temizliği

Merhaba
Doğuma kaç gün kala evi temizlemeye başlıcaksınız?
Bir de bebeğin ne zaman geleceği de belli olmuyor :face_with_spiral_eyes:

1. ayımdan sonra düzenli olarak temizlik yapıyorum ben ne olur ne olmaz diye :blush:
1 Like

30.haftadan itibaren mi

Evet canım :blush: Günlük silemesem de evi toplu tutup her gün süpürüyorum. Zaten sabah kalkar kalkmaz yıllardır ilk işim banyoya gidip banyoyu, lavaboyu, klozeti yıkamak oluyor. Rutin haline getirdim bunu. Sonra sabah bakımlarımı da yapıp mis gibi kahvaltı hazırlığına başlarım. Gece yatmadan önce evi de dağınık bırakmam, gece sancım gelirse ya da doğumum başlarsa falan diye en azından ev toplu dursun isterim. Büyük detaylı temizlikleri de (cam silme, mutfak dolabı temizlikleri vs) genelde ayda bir eşimle yaparız. Aslında bir rutin oluşturunca ev daima temiz kalıyor zaten, böylece çok da büyük temizlikleri gerek kalmıyor :blush:

2 Likes

benim annem gelicek o yardım edicek sağolsun​:blush: doğuma 1 ay kala

2 Likes

Banyo, klozet temizliğini hamilelikte nasil yapıyorsunuz? Hangi ürünü kullanıyorsunuz

2 Likes

Kokusuz Domestos kullanıyordum, dip temizlikte de mecburen mavi Asperox kullanıyordum, o da maske takıp.

Genel temizlikte de sirke kullanıyordum zaten

2 Likes

Bu üçüncü gebeliğim hamile olduğumu hissettiğim andan itibaren normal temizlik ve düzen konusunda biraz daha fazla özen gösteriyorum. Bu bende istemsizce oluyor bugün mesela buz dolabının içi temiz olmasına rağmen başaşağı temizlemek geldi içimden 2 saat çıkamadım o ayrı ama bir rahatlama geliyor.

Bir de yardım edecek kimse olmadığı için sanırım durum bu şekilde ilerliyor :slightly_smiling_face:

1 Like

Bimdeki wc temizleyisini kullandım

1 Like

Ben ilk 3 ay yattım yatak istirahti eşin evi supuruyordu daha sonra bir abla ile görüştüm o geldi dip köşe yaptı cam kapi dolap felan sonrasında eşim ile beraber idare ettik en son eşim mutfak dolabı aspiratör felan sildi doğumdan sonraya kadar baya götürür bizi Allah anlayışlı eşlerden razı olsunanlayissiz olanlarda anlayis nasip etsin inşallah :palms_up_together:t2:

2 Likes