Doğum kanalına dönen bebek

Kızlar 31+1 olduk bugün.kizcem maşallah çok hareketli bugünlerde.sanki hiç uyumuyor.tam kaburgamin altında sürekli bir itme hareketi var ama ayağımı elimi anlayamıyorum.birde dünden beri karnim küçülmüş gibi.esim diyor ödem attın yüzün felanda kuculdu diyor.ucuncu gebeliğim olmasına rağmen inanın anlamıyorum doğum kanalına döndü mü donmedimi.aranizda deneyimleyen varmıdır.

3 Likes

Benimde 32 de dönmüştü ve tam kaburgamda hissediyordum ayakları oluyor orada sürekli bir itme derdinde oluyorlar. Göbek altına desteksiz yatmayın yatınca bıçak kesiği gibi bir sızı oluyor göğüs altında :sparkling_heart: sağlıkla gelsinler inşallah

4 Likes

@Zozo ayy evet evet aynı tarifinizdeki gibi demekki dönmüş :smiling_face: çok teşekkür ederim Rabbim tüm evlatlarımıza sağlık versin

2 Likes

Ben bebeğimin döndüğünü hareketlerden anlamıştım bebek harekerleri sizin en çok nerde oluyor

1 Like

@Cansu gündüzleri kaburga altımda resmen böyle itiyor sanki yattığımda da ağırlıkta göbek hizamin altında hareket var.haftaya Dr kontrolum var o zaman kesin nerde ogrenecegim ama işte yinede heyecanlanıyorum :smiling_face: görmediğimiz bir dünyayı bizde burdan merak ediyoruz

1 Like

@Cansu bebek döndüğünde sen hareketleri nerede hissediyordun ben başta bebeğimin hareketlerini daha çok göbek deliğime yakın bir iki parmaklık çevresinde hissediyorum ama son bir haftadır göbek delimden 4-5 parmak aşağıda hissediyorum daha 20+5 im ve bebek aşağıya mı indi acaba diye korkuyorum.

1 Like

Haftaya randevunuz ne zaman?

@Empoypoyem @Glsh887

Bebek dönmesine yakın hareketlerini hep yukarda hissettim, kaburga altında

Hic korkmayın Gülşah Hanım bebek daha dönmemiştir

Mesela benim bebek döndu ama doğmak bilmedi. Döndü diye hemen doğmuyor. Nuran hanimın da erken döndü bak 37. Haftasında doğum yapıyor

2 Likes

Benim randevum bug0n teşekkür ederim @Cansu :hugs::kissing_heart: ayy inşallag öyle olur bir haftadır karnımda garip şeyler hissediyorum

2 Likes

14 Ağustos @Cansu

2 Likes

@Cansu benim bebek ayakta duruyormuş dik şekilde ayakların göbek kısmımın baya altına denk geldiği için orda baskı hissediyormuşum hareketleri ondan çok aşağıda hissediyormuşum korkulacak bişey yokmuş şükür :pray::pray:

2 Likes

:partying_face: süper :star_struck: Nasıl da güzel bilmişim gördunüz mü :heartpulse:

2 Likes

Evet çok teşekkür ederim :hugs::hugs:

1 Like

Kızlar bebeğin kafası aşağı döndüğünde,vajinada,karnın alt kısmında ağrı oluyormu? Döndü gibi sanki benimkisinin kafası.

Sizlerde kaç haftasında döndü?

2 Likes

@FidanUğur seninki kaç haftalıktı eğer daha küçükse belki bendeki gibidir. Bebek ayaklarını göbeğin 4-5 parmak aşağısına koymuş başı yukarda hareket ettikçe ağrı oluyordu karnın altında ve ayaklar orda olduğundan hareketleride hep orda hissediyormuşum öyle birşey olabilir mi seninkide acaba

1 Like

Bebeğin ayakları zaten kaburgalarına batıyor canım döndüğü zaman ayrıyetten o baskıyı hissediyorsun rahminde.Rahimde hissettiğin o baskı zaten bazen ağrı yada sancı yapıyor.Benim 32.haftada döndü

1 Like

Sen şuan kaç haftalıksın canım

1 Like

Cuma 30 hafta oluyor artık.Dönmüşte ola bilir.Rahim ağzı uzunluğu kısaldığı için endişe ediyorum.

3 Likes

@Kaplanaleyna Cuma 30 hafta oluyor.Dönmüşte ola bilir,bilemiyorum ki​:pleading_face:

2 Likes

Benimde 32 den beri dönük duruyor canım endişelenme hâlâ daha tık yok aksine bence normal doğum istiyorsan lahine döndü mü dönmrdi mi derdin opmaz sıkma canını az kalmış seninde sağ salimdopar inşallah zamanında

1 Like

Bebek dönünce ben hareketrini yukarıda hissetmeye başladım. Sen bebeğin hareketlerini nerde hissediyorsun Dönme zamanı geldi. Benimki de buzamanlarda döndü. Döndu diye hemen doğmadı. Nuran’ın da erken doğum riski vardı benim bebekten de erken döndü ben 37. Haftasinda, sen de endise etme 5 hafta daha dayan inşallah bebeğine saglikla kavuşacaksın

2 Likes