Detaylı ultrason yaptirmalimiyim?

Yani gerek var mı bilmiyorum ama endişe ediyorum 19 haftamdayim çok afedersiniz geç döllenme olduğu için bir hafta geriden geliyormuş yani 18 haftalık oluyomusum normale göre biraz fazla kiloluyum çok kararsızım ve arada ağrılarım oluyo normal mi

1 Like

Canim öncelikle aramıza hoşgeldin,bence yaptirmalisin bende kilolu hamilelik yaşıyorum bebeğin haftasına pek takılma çoğu zamana 1hafta önde çoğu zaman 1 hafta geride olabiliyorlar gelişimden kaynaklı ama tavsiyem doktorun önerdiği bütün testleri yaptırmalisin 2li test şeker yükleme kilolu hamilelikte de çok önemli onuda yaptır hiçbir testini aksatma

1 Like

Teşekkür ederim :smiling_face: hoşbuldum ikili taramayı yaptırmadım çünkü eğer sonuç kötü çıkarsa hamilelik boyunca bunu düşünüp sitres yapcaktim buda bebeğime yansimasindan korktum ama detaylı ultrasonda inşallah çıkmaz ama eğer bir sorun çıkarsa anne kardinda tedavi edilme şansı olduğu için özellikle yaptırmak istedim ama bir türlü doktor bulamiyorum Bursa’da yaşıyorum bildigim yerleri aradım ama hepsi dolu

Aramiza hosgeldin arkadaşım gebeligin hayirli olsun :bouquet::two_hearts:Ben detaylı ultrasonumu doktorumun yonlendirmesiyle Tomokay tıp merkezinde yaptırdım cok da memnun kaldım yaklasimdan 2750 tl ödedim. Daha bir cok doktor önerisi icin @bursa-anneleri nden destek alabilirsin :hugs:

2 Likes

Hoşbuldum teşekkür ederim :smiling_face_with_three_hearts: Yaptirdigin yer Bursa’da mi

1 Like

Evet canım . Sur yapının orda hemen. Sen nerde oturuyorsun yakınında da olan bir yer olsun istersen anneler bilir burda​:blush:

1 Like

Canım ben İnegöl’de oturuyorum ama İnegöl’de yok diye biliyorum büyük ihtimalle Bursada yaptırırım bursayi da çok bilmiyorum ama eşim bilir konumdan buluruz

Gebeliğin hayırlı olsun canım bende kilolu anneyim 18.haftamdayım bayramdan sonra bursagazın az ilersinde fsm de sonomar tıp merkezinde randevum var bende gitmedim ancak gidenlerin çok memnun kaldığını duydum fiyat olarak ta çoğu yerden uygun

1 Like

Hayirli olsun gebeligin kesinlikle gitmelisin Bende yarin gidicem detaylı ultrason icin 22.haftaya girdik

Bence yaptırın organlara bakılıyor

Aramıza hoşgeldin canım :smiling_face_with_three_hearts: kesinlikle yaptır bebeğin o hallerini görmek o kadar hoş ki iyi ki yaptırmışım herşeyin iyi olduğunu duymak da insanı daha fazla rahatlatıyor Allah korusun kötü birşey de görünse ona göre önlem alınabilir doğumdan sonrası için diye yaptırmıştım ben güzel şeyler duydum içini ferah tut :smiling_face_with_three_hearts:

Sonomarda bgn yaptırdım 2000 TL verdim ve doktor çok ilgili herşeyi ne tek tek bakıyor ve 2 kez baktı hatta bebek doğduğunda kalça ultrasonuda yapıyormuş 600 TL dedi ben çok memnun kaldım gitmek isterseniz fsmde yeri çok gerekli tabi önceden müdahale edebilmek için bebek kordonu daki kandan tutunda derisine kadar bütün kemikleri parmakları ciğeri safra kesesi idrar torbası herşeyimi görüyor ve bi sorun olup olmadığına da orda görebiliyor tabi 100 de 100 değil ama bence yaptırılmlı

Gebeliğin hayır’lı olsun inşallah canım :white_heart::cherry_blossom::pregnant_woman: Bence de detaylı ultrason yaptırmalısın bi zararını henüz görmedim. En azından içinde rahatlamış olur daha sağlıklı bir yol izlersiniz :innocent::innocent: bursa devlet hastanelerinde detaylı ultrason 20 ile 30 gün sonrasına veriyorlar bilgine canım benim :innocent::innocent:

Selamlar, sağlıkla kucağıniza almanizi dilerim bebişinizi. Benim ikinci çocuğum ikisinde de farklı farklı hastalıklar geçirdim. İlk gebelikte yaptirmadigim test kalmadı şeker çıksa bile ilaç vermediler yükleme yaptigimla kaldım. İkinci gebelikte de bebekte sorun var yok tiroid çok çalışıyor vs yine bir sürü sorun çıktı. Yaştan dolayi yüksek riskli gebelik çıktı down sendrom riski cikti. Genetik test yaptırdım temiz çıktı. Şeker yüklemesi yaptırmadım. Renkli ultrason yaptırmadım ikili ve üçlü testi yaptırdım. Bir buçuk aydir da doktora gitmiyorum. 29+4 olduk. Bu cumartesi gideceğim. Ve bir aydir da üst solunum yolları enfeksiyonu geçiriyorum. 5 günlük burun spreyi dışında hiçbir ilaç vermediler. Hamilelik zor maalesef doğuma kadar değişen hormonlar vücudun dengesini bozuyor. Yine tercih size kalmış.