Çok kötü bir şey yaptım

Arkadaşlar merhaba, asla yapmayacağım bir şey yaptım ve içimi bir türlü rahatlatamıyorum kimseyle dertleşemiyorum bari size anlatayım dilim döndüğünce. 30 Mayıs günü eşim işten geldi ve abisi tarafından bir telefon aldık eşimin babası kızını ve eşini silahla öldürdü bi anda şehir değiştirdik cenaze otopsi derken çok zor günler geçirdik. 1 hafta önce annemin yaşadığı şehre geldim kendi annemde de kanser şüphesi vardı sonuçlar da benim geldiğim gün çıktı ve rahim kanseri olduğu kesinleşti gün aldık ettik derken kendi evime gittim eşime biraz moral verip tekrar annemin yanına refakatçi olmak için geldim ardından da eşim geldi. Annemi ameliyat kapısından içeri sokarken bana bir şeyler oldu eşimin annesinin cenazesini kendi ellerimle yıkamama rağmen bu kadar kötü hissetmedim kendimi. Annemi de içeri yolladıktan sonra eşimle çok saçma bir şey yüzünden kavga ettik onu orda bırakıp bi tekele gittim ve 2 kutu alkol aldım içtim yaklaşık 36-37 saattir uyumamıştım zaten sağlıklı düşünemiyordum. Kendime gelince mahvoldum. Doktora gittim bebeğimi gösterdim hiç bir sıkıntı yok dedi ama rahatlatamıyorum. 26 haftalık gebeyim bu arada. Kimseyle dertleşemiyorum hala hastahanede annemin yanındayım eşim evimizde aramız gayet iyi ama ben kendimi affedemiyorum.

Bir anlık öfkeyle hata yapmışsın zaten pişmansın ve bir daha tekrarlamazsın. Tabi yapmaman gerekiyordu ama olmuş bir kere insanlık hali. Doktor bebeginde de bir sorun yok demiş o yüzden içini rahat tut ve kendini üzme. Sen kendini üzersen bebekte etkilenir. En azından bebeğin için kendini affedebilirsin

@anonim11 öncelikle yaşadığınız şeyler için çok geçmiş olsun kolay şeyler değil ,kolay şeyler yaşamıyoruz diye de bı anlık ofkemize yenilmememiz gerekiyor biz insanız elbette hatalarımız olacak siz zaten gereken vicdani yapmışsınız inşallah bu pişmanlık size ders olmuştur, bence daha fazla kendinizi üzmeyin bebeğinize odaklanıp onunla konuşun üzgün olduğunuzu dile getirip konuşarak rahatlayın :joy::joy:

Bu dönemde en uzak durulması gereken şey stres ve siz stresten kurtulmak istemişsiniz. Yaptığınız asla doğru değil sigara içilen yerde bile durmuyoruz bir çoğumuz. Ama doktor sıkıntı değil dediyse sende rahatla. Yaşanılan olaylar hiç kolay değil çocuğunu düşün ve her üzüntü de onun gelişmeyecegini üzüldüğü bilmelisin. Umarım en kısa zamanda toparlanirsiniz annende atlatır.:pray:t2:

Rabbım annenize şifa versin yaşadıklarınz şeyler için de geçmiş olsun zaten pişmansin bidaha o alkolü içmemeye söz ver ama rabbine söz ver tövbe et en azından akıbetin ahiretin için Rabbım doğru yoldan yürümek nasıp etsin şimdi abdesti al ve şehadetini getir nmz kil ve tövbe et rabbim tövbeni kabul eder inşallah şüphesiz Allah cok bağışlayıcıdır…:pray::pray::pray: sadecee sana bunu söyleyebilirim Rabbım biz aciz kullarını affetsin :pray::palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together::sweat:

Yasadigin seyler cok zor evet.Allah sabir kuvvet versin.ama annelik boyle bir sey.kosullar ne kadar zor olursa olsun bebegimizin sorumlulugu hep once geliyor.ben su yonden dusunuyorum.(tabi ki asla alkol icmemek gerekiyor) ama 1 kadeh saraptaki alkol miktarini gecmedikce bebege zarari yok gibi bir makale okumustum.yqni biradaki alkol orani dusuk diyorlar.o ictiginiz 2 biradaki alkol bir seferlik de oldugu icin bebege buyuk ihtimal zarar vermemistir.haftasi da buyuk zaten ilk trimester degil.bunu soyleme sebebim alkol ictiniz bosver takma kafana anlaminda degil tabi ki.alkol orani ne olursa olsun icmek hep risktir.ama kendinizi toplayin moralinizi bozmayin diye diyorum.kesin zarar vermistir diye bir sey yok yani.ayrica doktorunuz da bi sorun yok demis.bunu kafaniza takarsaniz stres olursunuz ve toparlanmaniz daha zor olur.kwndinizi affedin ve bir daha ne olursa olsun bebeginizi riske edecek bir sey yapmayin.zaten pisman olmussunuz ve yapmazsiniz diye dusunuyorum.cok gecmis olsun Allah yardimciniz olsun