BETA hcg 4 haftalikta 2147 cogul gebelik ihtimali var midir?

BETA hcg 4 haftalikta 2147 cogul gebelik ihtimali var midir ?

Hoşgeldiniz aramıza :sun_with_face: Gebeliğiniz hayırlı olsun :ribbon:

Bunu @Leyla1991 daha iyi bilir :blush:

1 Like

Teşekkür ederim :blush:

1 Like

Rica ederim :blush:

1 Like

Merhaba canim hayirli olsun. Benim de 5 haftalikken 4388 di ama tekmis. Biz de ikiz olabilir diye dusunmustuk. Hem esimin babaannesi hem benim babaannem ikiz. Ama doktor yuksek olmasi cogul gebelik anlamina gelmez her zaman dedi. Bebegin daha saglikli tutunduguna isaretmis

Eşimde ikiz teki ablasinda ikizleri var bilemedim :thinking:

Bir ihtimal olabilir tabi ki ama benimde tek gebelik ve 6. Haftamda betam 52 bin di 3 gün sonra tekrar kan verdiğimde 99 bin olmuştu bende ikiz diye şüphelenmiştim 6+4 te ilk muaynemiz oldu tek gebelikti kalp atışlarını falan da duymuştum ama hala neden bu kadar yüksek olduğuna anlam veremiyorum forumda hep 1000 lerden 2000 lerden bahsediliyor benim 99 bindi 6 haftaya göre bayaaa yüksekti ama sağlığımız sürecimiz güzel çok şükür :palms_up_together:t2::sweat_smile:

benim 4 haftalıkken değerim 17.146 çıkmıştı ebe ikiz dedi ama ultrasonda tek göründü şu anda 11. haftadayız 3 ay dolunca tekrar gidicem bazen göremiyorlar ama tek yani şu anlık sanırım bazen yüksek çıkabiliyor böyle​:woman_shrugging:t4:

3 Likes

Teşekkür ederim bende cuma gunu gidecegim bakalim sonuc ne olacak cok merak etmeye basladim .:smiling_face:

1 Like

Cuma gunu ogrenecegiz insALLAH sağlıkla gelsinde :melting_face::smiling_face_with_three_hearts:

2 Likes

Merhaba canım aramıza hoşgeldin :partying_face:

İkiz gebelikte daha fazla trofoblast olduğu için Beta HCG değerleri daha yüksek olur. Ancak bunun için belirlenmiş bir referans değeri yoktur. Beklenen adet tarihinde Beta HCG 100 mıu/ml den çok daha yüksekse veya iki günde 2 katından daha fazla artış varsa ikiz gebelik ihtimali düşünülebilir.

Ancak her yüksek beta hCG çoğul gebelik anlamına gelmez.

4 haftalık ikiz gebe olan bir kadında beta HCG değerleri şu şekilde olabilir: 3-4 haftalık = 5000-10000 4-5 haftalık = 1000-50000 Bu şekilde ilerleyen haftalarda da artış göstermekte ve normal hamilelik değerlerini oluşturmaktadır. Bu değerler içerisinde kalındığı süre içinde, hamilelik dönemi sağlıklı bir şekilde sürer ve tamamlanır.

1 Like

Merhaba canım aramıza hoşgeldin :star_struck:

Gebeliğin hayırlı olsun

Her yüksek beta HCG testi ikiz gebelik demek değildir en kesin sonucu doktor ultrason cihazı ile netlestiriyor canim

aynen öyle rabbim sağlıkla dünyaya gelmeyi nasip etsin​:smiling_face_with_three_hearts:

Benim 4 haftalıkken 889du Beta hcg.Alttan muayenede iki kese görüldü.Doktor dış gebelik olma ihtimali olabilir dedi.5. haftamda gittigimde karından ultrasonda çift yumurta ikizlerimin haberini aldım şükürler olsun.Rabbimdr sağlıklı bir şekilde kucağımıza almayı nasip etsin bebişlerimizi​:palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together:

Aminnn ayy ne hoş olmus cuma günü gidecegim o zaman ogreniriz artik teşekkür ederim :hugs: