Beslenme hakkında

Merhaba anneler, bir çok yasaklı besininiz var. Yasaklılar dışında da kendinize yadakladığınız yiyecekler var mı?
Mesela domates salçası yasak değil ama eşim kendisine marketten alınan salçaları yasakladı. Ev yapımı salça tüketiyor.
Bir de marketteki satılan turşu yasak ama evde yapılan turşu mu serbest

Bence eşiniz doğru olanı yapıyor. Paketli gıdalarda raf ömrünü uzatmak için katkı maddeleri konuyor malesef

1 Like

Yeni tatlar denemekten kaçınıyorum. Hangisi faydalı hangisi zararlı düşünmekten çok bunaldım. Akşam 9dan sonra çok acıkırsam meyve yiyiyorum

Kızlar siz ayrıca nelere dikkat ediyorsunuz

2 Likes

Doktorum hurma ananas mango yeme dedi onlara dikkat ediyorum. Ihlamur hariç bitki çayı tüketmiyorum. Çok tuzlu tatlı yememeye çalışıyorum. Çabuk acıktığım için porsiyonlarımı küçük tutup az ama sık sık yiyorum. Su içmeyi unutan biriyim onu hayatıma sokmaya çalışıyorum. Bu süreçte birde haftada bir balık yeme alışkanlığı edindik bebiş sayesinde.:smiling_face: Sabahları bir tane yumurta yemeye çalışıyorum onu unutmuşum :sweat_smile: Yeni doktorum bakliyatları şişkinlik için yasakladı özellikle bulguru. Çok severim ama çok rahatsız ediyor mümkün olduğunca yemeyeceğim

2 Likes

Ben yumurta, ceviz, kuru kayısı ve proteini yüksek ürünler tüketmeye çalışıyorum ve çok fazla yoğurt tüketiyorum. Hamilelikten önce bu kadar tüketmezdim. Şimdi sürekli yoğurt yeme isteğim var :grin:

2 Likes

Doktorum sakatat yemememi ceviz yememi söyledi sakatat ysöiyorum ama cevizde yiyemiyorum.

3 Likes

Bu hamilelik bize sağlıklı beslenmeyi öğretti :grin: marketten 12li su şişesi aliyirum hep en çok oturduğum yere koyuyorum böylece daha çok su içiyorum. Sen de dene istersen

2 Likes

Yoğurt gerçekten çok faydalı. Ben bir tek yoğurdu çok seviyorum. Bir zamanlar mayalamayi çok denedim ama sıktı. Diyetisyenim market yoğurdu olsa da olur dedi.

Yoğurdun içine meyve doğarırım ya da yoğurt+ bir yemek kaşığı reçel koyarım. Cok severim

2 Likes

Ben de çok ceviz yiyemedim. Bol bol findik yedim. Umarım ceviz kadar faydasi olmuştur

1 Like

Ben o tarz şeyleri pek sevmiyorsum @Cansu şimdi hamile olunca da heptwn yiyemiyorum ya

2 Likes

Reçelle denememiştim hiç bugün deneyeceğim. Ben de mayalamaya başlamıştım yoğurt, kefir ama dediğin gibi ben de sürdüremedim :face_with_hand_over_mouth:

2 Likes

Denediniz mi beğendiniz mi :innocent:

2 Likes

Çok beğendim hem de :cherry_blossom: labne üzerine reçel koyar yerdim bu da ona çok yakın bir lezzet gibi geldi bana çok sevdim öneriniz için çok teşekkür :cherry_blossom:

2 Likes

Rica ederim beğenmenize çok sevindim :star_struck: eşim de yoğurtlu domates yemesini çok sevdi onu da bir deneyin isterseniz. Yoğurdun içine portakal dogramasıni da sevdim. Ben biraz midesizim :rofl: @Ftmsyh

2 Likes

Estağfurullah olur mu hiç :cherry_blossom: domatesi de merak ettim bir deneyeceğim ama portakalı Allah affetsin normalde sevemiyorum maalesef :face_with_hand_over_mouth::grin:

2 Likes

:rofl::rofl: afiyet olsun.

1 Like