Benmi yanlış düşünüyorum kızlar

31 haftalık hamileyim ve halla bebeğin isminde kararsızız hangi ismi düşünsek illa biri beğenmiyor herkes o nasıl isim diyor kaynanam kaynımın bebeğin ismini koymak istediğini söyledi eşimle bişey demedik halla ne koymak istediğini söylemesi bize her arayışta kaynanam ne koyacaksınız diyo bizde anne daha düşünüyoruz diyoruz her defasında da kaynın ismi koymak istiyor diyor bende eşime eğer ismi beğenmezsen koymam dedim çünkü yarın öbür gün oda evlendiğinde karısı izin vericekmi bizim onun bebeğinin ismini koymamiza diye düşünüyorum sizce yanlismi düşünüyorum sürekli herkes kayinbabanin ismini koy diyor bende ne yalan soylim istemiyorum niye istemediğim ismi koyayimki eşimde sen ne istiyorsan onu koyalım diyor.

4 Beğeni

Canini skdigina kafani takdigina degmez siz ne istiyosaniz onu koyun kaynanan konussun dursun bebegin kizmi olucak kayninin israrla isim koymak istemesi aklima eski sevdigi birisinin ismini falanmi koymak istiyo acaba

1 Beğeni

O çocuk eşin ve senin çocuğun. Bulantısını uykusuzluğunu ağrılarını doğumunu tüm zorluklarını sen yaşıyorsun. Kayınvalide kayın veya bir başkası değil. Eşin de senden tarafsa bence ikiniz bir liste yapın internetten bakabilirsiniz eğer aklınıza gelmezse. Sonra eleyerek istediğiniz içinize sinen ismi bulursunuz. Biri alınır küser diye asla düşünme. Anne ve baba dışında isme karışmak isteyenleri hiç anlamıyorum ve çok haksız bir şey bence

3 Beğeni

Bence uygun bir dille kaynının kalmasına da izin verme. En güzel zamanların olacak bebeğinle geçirmek varken misafir ağır bir yük olur

1 Beğeni

Burda görev eşine düşüyor. İçimize bu sindi diyip konuyu kapatacak :woman_shrugging:t2:

Canım çok doğru düşünüyorsun yarın bir gün kaynın evlendiği zaman onun eşi de istemez bence sen,senle eşinin ortak kararını al ve kimseyi de dinleme her ne kadar kötü derlerse desinler sen ve eşin güzel bulduysaniz kötü olan bişey yok ortada sağlıkla kucağına alırsın inşallah :heart::sparkles:

Kesinlikle doğru dusunuyorsun birde ne kadar doğrudur bilmiyorum ama bebeğinize buyuklerinizden birinin ismini vermeyin onun kaderine benzer deniyor her ne kadar kayınvalidenizin torunu olsada sizin bebeğiniz buna karışması kesinlikle yanlış eğer ben senin yerinde olsam bir kaç kez kırmamak için geciştirir sonra eşimle konuşup uygunca uyarirdim başka isim koymak istiyoruz falan diye keşke bebeklerimizin kendi ismini seçmek gibi birşanslari olsa idi

1 Beğeni

Ben buna çok karşıyım valah çifteler bırakın nasıl istiyorlarsa uyle yapsınlar yeterince zaten anne adayı gergin sitresli birde bunları da cikartmasinlar valah insan bu halde kimseyle uğraşmak istemiyor

Neden eslerinizin annesi kırılmasın diye söylenmesi gerekenleri eslerinize söyletiyorsunuz ki. Boyle böyle dolduruyorlar sonra oğullarını :sweat_smile: Yeri geliyor öz annemize esimizr çatır çatır söylüyoruz her şeyi onun anne babasi da ailemin bir parçasıysa benim söylediğimi fesat anlamayacaktir anliyorsa da konu benlik değildir. Benim kayinvalidem de doğum ve sonrasiyla ilgili bilerek ve ya bilmeyerek planlarini söyledi usulünce fikrimi belirttim. Zaten bilmedigimiz bir sürece girecegiz anne olmaya tam aile olmaya kendimizi iyice alistiracagiz evimin icinde benden hizmet bekleyecek ekstra bir insan olmamalı. Mesela uzmanlar süt olmasi icin bebeginiz her uyudugunda sizde uyuyun hatta ten tene temas kurun diyor evimde kaynım varken bunu yapmam mümkün mü. Yorulmamasi gereken kisi benim kaynım yorulabilir… Benim cekirdek ailem benim kurallarım cocugumun adinada esimle karar veririm onla bana ait tamamen bizim parcamiz . Sinir oluyorum su isim konusuna bana ayyy şunu koy dedikleri zaman aa guzelmis Allah size de nasip etsin insallah siz koyarsiniz diyorum . Kız valla ben okurken bile gerildim sabirlar diliyorum sana​:woman_facepalming:

3 Beğeni

Annesi sensin senin beğenmen önemli canım onlar dış kapının mandalı içine sinmeyen bir isim koyma böyle ona seslendiğinde için cıvıl cıvıl olsun o kadar sev :sparkling_heart:

1 Beğeni

Kafanızı takıp üzüldügünüze değmez tabi ki bebeginizin ismini siz koyacaksınız. Eşiniz de zaten sizi destekliyor . Bebek sizin bebeğiniz hayat sizin hayatınız bu kadar müdahale edilmesine müsade etmeyin. İster kırılsınlar ister konuşmasınlar zaten mümkünse bu kafayı degistiremiyorlarsa sizden uzak olsunlar. Herkes kendi tercihini yaşar,küsmek olursa tercihleri küserler ama sizin hakkınıza kimse karışamaz.

Kayin ne alaka ya çocuğu onla mi yaptiniz tövbe estağfurullah bu aile üyelerinin her :poop:a karismasina uyuz oluyorum. Su hayattan hic kimseye hiç birşeyi begendiremeyiz emin oldum iyice. Bence sizde daha fazla kimseye taviz vermeden kendi isminizi koyun. Ve emin ol kaynın evlendiği zaman eşi asla musade etmez sizin isim koymaniza o yüzden yavrunuza bu kötülüğü yapmayin sonra pişman olursun.

Kız senee desene kaynana ben yeni doğum yapacam kaynimin bende ne isi var diye ayy vallaha herkes kendini kendi cocugunu düşünüyor. Şu sıcakta bide vallaha kaynın olacak kapali misin bilmiyorum ama sürekli evin icinde insan pişiyor. Rahat bile takilamAzsin

1 Beğeni

Ya siz ben misiniz acaba @Buse1111 ? :grin: Aynı şeyleri yazacaktım vazgeçtim resmen. Kaynana kayın düşmanı değilim ama hakkınızı kimseye vermeyin ya. Bana da “zamanında isim koyulurken büyüklere sorulurdu” diyerek imada bulunan kaynana tanesi düştü ama en hafifinden cevabını aldı. Yaa öyle mi olurmuş ne yazık sen 9 ay karnında taşı yıllarca büyüteceğin çocuğun bir de ismini ne koyalım diye birilerinin ağzına mı bakarlarmış çok şükür şimdi öyle insanlar kalmadı dedim. Tık yok ondan sonra​:grin: Eşime bakakaldı şoktan ama insan ne dediğini bilecek valla. Hele o eski kafaları atacaklar. Kayınlarım da ismini söyleyemiyormuş Asap mı ne diyorlarmiş eşim her seferinde biraz daha söylemeye çalışın ha gayret olacak diyerek kodluyor gülerek yani :grin::smiley: Tiye alaya alın keyfinize bakın hiç de üzmeyin kendinizi böyle saçma sapan şeyler için güzel anneler :cherry_blossom::heart: @Seçil_uz Kaynınızın sizin ailecek en özel en mahrem zamanında yanınızda kalma mevzusunu da kabul etmeyin sakın

2 Beğeni

Hiç konuşma bebek hakkında hele ki. İllaki görüşülüyor ama onlar sormadıkça bilgi verme. Nasıl diye sorarlarsa iyi her şey çok güzel de geç. Sen nasılsın diye soran olursa ki bu az oluyor :smiley: Haaarikayım de. :grinning: En güzel zamanlardayız nolur moralini bozmalarina izin verme. Sen sallamadıkça ( eşinle beraber) hiçbir şey diyemezler. Zamanla susacaklar.

1 Beğeni

Bak işte dünyanın en güzel duygusu eşin farkında ve arkanda . Kırılırlar üzülürler aman eşimle araları benim yüzümden bozulur mu gibi düşünceler yüzünden kadınlarımız hep kendini mutsuz ediyor. Çocuk senin ev senin arkadaşım yap keyif kahveni uzat ayaklarını canım ne isim istiyorsa onu koycam evime de kimi istersem onu alcam de. Bir de bir gülücük falan bir sey at bana içim rahat etsin. Üzme kendini bu konular için gebesin kız sen icinde bir mucize var :heart_eyes:

Yakın olsak valla seninle yüz yüze bir sohbet giderdi. Sakin olalim biz :joy::bouquet:

1 Beğeni

Ben oğlumun adını Teoman koyacağım. Eşim isim konusunu bana bıraktı. Taşıyan derdini çeken sensin bu hakkı senden alamam vicdan azabı çekerim dedi. Kendi ailemde dahil, kimse memnun olmadı olamadı :smiley: ama zerre umrumda değil. Arapça isim vermek istemiyorum zaten. Teoman ve Timur arasında kaldım, daha az kullanıldığı için Teoman ı tercih ettim. Buna bizim dilimiz dönmez diyen çok kişi oldu, dili dönmeyen çocuğuma seslenmesin o zaman dedim. İsteyen kırılabilir küsebilir umrumda değil

1 Beğeni

Çocuğunun bi izni varsa bassij gitsin tatile denize havuza sennde isi neymis

Tövbe kaynanaya bak. Senin üstüne kendi dahil herkesi yıkmaya ant içmiş gibi sinirlerim gerildikçe gerildi diyen teyze gibi oldum şu an :grin: neyse sakinim :grin: değerli olan sizsiniz. Evinize eşinize ailenize çocuklarınıza kimseyi karıştırmayın. Her şey tecrübe biz insanoğlu için. İzin verdikçe sinir ihlali yaparlar ihlal yaptıkça daha ileri giderler. Ne sözlere hakaretlere katlanmışsınız öyle. İzin vermeyin bundan sonra. Üzülen yıpranan bir tek siz olursunuz. Eşinizle birlikte iyiyseniz ki bu konularda cidden mucize. Mesela ben paylasmiyorum bile bana söylenenleri anında bertaraf ediyorum söylesem cephe alır bana haklı da olsam niye öyle cevap verdin der. O yüzden hiç altta da kalmam söyleyeceğimi de alaylı şaka yollu söylerim ki bunu kaynanamdan öğrendim :grin: şimdi bana laf sokamaz aman pardon yani şaka yapamaz hale geldi. Şaka yollu laf sokuyor kendince yani. İstedigi şey olmadıkça konuşmamaya başladı mesela kendi bilir. Zaten gerekmedikçe görüşmenin anlamı yok ki. Ne onlar mükemmel ne de biz mükemmeliz. O yüzden üzülürüz. Hele ben üzülürsem karşımdaki daha çok üzülür modunda yaşayan biriyim eşime de sürekli bunu söylüyorum. Saygısızlığa, laf sokmaya, aşağılamaya hiç tahammülüm yoktur. Hele bir de anne baba diyorsak bu kişilere. Neyse tabi yine saygıda kusur yok ammaa sınırlara da geçit yok. Burası benim evim benim ailem benim kararım deyin hep. Kararsız kalmayın sizi ilgilendiren hiçbir konuya. Ben öyle düşünmüyorum ben buna karar verdim deyin. Eşinizle ortak konuysa biz öyle uygun gördük deyin. Siz konusmayacaksanız eşiniz öyle konuşsun. Ben genelde konuşmuyorum eşime diyorum sen söyle kararımızı ben biraz sert söyleyebilirim çünkü üzgünüm şu an. Hiç muhatap olmuyorum yoksa daha kötü oluruz. Eşim de konuşur hallolur. Ama hallolmasi lazım yani. Yapılabildigi kadar kendimizi zora sokmayacak kadar yardım yaparız eşimizin ailesine. Saygı da gösteririz. Gerisini düşünmeyin. Hep memnun olacaklar diye köle olmayacak kimse. Mutsuz da yapamazlar sizi siz izin vermedikçe. İstemediğiniz hiçbir şeyi yapmayın. Ne derlerse desinler arkanızda. Ben son gelinim ailede. Herkes benim ne kadar da istediğimi yaptırdığımı konusuyormuş eşimle gönderiyorlar bu lafı da yüzüme söyleyebilen yok :grin: Ben kendi kurduğum evimin yuvamın içinde kendi kararları arkasında duramayan insanlardan olamam. Onlar zamanında taviz vermeselerdi deyip geçtim. :blush: Kendinizi üzmeyin hiç kimse için. Olan olmuş geçmişi de bırakın şimdi ve gelecekte izin vermeyin artık.