Bebek odası

Merhaba anneler, bebek odası için neler aldınız?Hangi markayı tercih ettiniz ve en önemlisi ücreti ne kadar tuttu?

Çilek markası ürününe dokunduğunuzda ne kadar da saĝlam ve kaliteli hissiyatı oluyor fakat çok pahalı :melting_face:

Vivense markasının fiyatları biraz daha ucuz ama kalite hissini bilmiyorum

Benim ev kucuk diye beşik konusunda zorlaniyorum hala,alipda nereye koyacağım diye

@Cansu b3n meltemden baktım fiyat olarak pahalı ama kalite olarak tak inanılmaz güzel. Montessori olarak istiyorum ama bakalım daha erken diye çokta bişey bakmıyorum aslında. Meltemden baktığım modeli ekliyorum.

3 Likes

Tabi gidip bakıldığında bu üç parçaya 35 bin tl diyorlar

1 Like

Karar vermek çok zor. Bizim karar vermemiz aylarımızı aldı.
Bu devirde maddi açıdan gönlünce harcama yapmak çok zor
Biz park yatak aldık. Kendi dolabımızdan yer açtık.
Bebek park yataktan ayrılmaya karar veridiğinde takım şeklinde alırız dedik.
Bir an da çok masraf bindi
Bebek sağlıklı olsun para hiç mühim değil

2 Likes

Bende park yatak aşmayı düşünüyorum ama yankmda da çok tutmiyim diyorum.

Biz de meltemden baktık yatağı dolabı vs 32 bin fiyat cikardilar. Bence de kalitesi çok güzeldi ama fiyat bizi çok çok aşıyor. Biz mondiden almaya karar verdik.

Besigimiz var dolap ve şifonyeri de buyuyene kadar kullansın diye bunu almayı düşünüyorum.
Beşik kullanmayı bıraktığı zaman da Montessori alacağım ama bu tarz değil daha sade ve yere yakın olanlardan şimdilik planımız böyle. Allah herkesin gönlüne göre verir inşallah :pray:t2::smiling_face_with_three_hearts:

3 Likes

@İlknur Çok güzel bence ve sade. Ben de hep sadelikten yanayım :blush: Güle güle kullansın bebiş :heart_eyes:

1 Like

Çok teşekkür ederim :blush: halısı, aksesuarları vs ile süsleme yapmayı düşünüyorum ama böyle ana parçaların sade olmasi daha mantıklı geldi bir sorun çıkmadığı sürece bir daha dolap ve şifonyer almayız. Sadece aksesuarlar falan değişir yaşına göre :blush:

2 Likes

Bu modelere benzer a101 online da var bende böyle takım yapmayı düşünüyorum o yüzden sana da fikir olur belki onlara da bir bak istersen belki daha uyguna gelir. :cherry_blossom:

1 Like

Çok teşekkür ederim :smiling_face_with_three_hearts:. Aslında daha uyguna bulduklarımız da oldu ama eşimin işinden dolayi taşınma ihtimalimiz var ben de atama bekliyorum sürekli şehir değiştirmemiz gerekebilir . Onun için dolap sök tak sağlam kalmıyor. En azından her yerde muhattap bulabileceğimiz bir yerden almak istedik. Mondi diğer yerlere göre daha uyguna geliyor en azından. Ama yine de inceleyeceğim online kısmı çok teşekkür ederim :heart::cherry_blossom:

2 Likes

Ne demek haklısınız tabi mantıklı olan. :cherry_blossom:

2 Likes

Bebek odası için neler önerirsiniz hanimlar :bouquet:

1 Like

Ne gibi canım ?

Senin benim bebek odam yok zaten. Bazen bebek odası için dekor, kitaplık, dolap, emzirme koltuğu vs neler aldılar acaba diye merak ettim

1 Like

Ben henüz birşey almadım daha çok erken diye.

1 Like

Bebek için sallanan bir beşik aldım ama çok nadir onda yatırabiliyorum. Ben yanında değilsem uyumuyor benimki. Derin uykuya dalsın öyle koyayım diyorum yok gene işe yaramadı. Beşik öyle duruyo odada hala umutluyum ama uyutacağım orda :sweat_smile: Gardrop aldık 3 kapılı bütün ıvır zıvır içinde. Benim salonum çok büyük değil koltuk takımının teklisi vardı giyinme odasında duruyordu. Onu yatağın ayak ucuna koydum emzirme koltuğu olarak kullanıyorum. Ama hep onda emziriyorum diyemem orası bir alternatif sadece. Oturabildiğim heryerde emziriyorum çünkü. Bence muhakkak gerekli bişey değil koltuk. Yani bebek için alınan beşik ve gardroptan başka mobilya yok evde şuan.

1 Like

Biz büyük eşyalardan bi beşik bir de bebek arabası aldık.
Bebek dolabını evden ayarladım.
Bebek kıyafeti ve ıvır zıvırını aldık.
Sanki eksik kalan bi şeyler var gibi geliyor.
Beşik kullanmayan bebekler duydum. Neden öyle anlamıyorum. Bebek neden beşiğinde yatmaz ki
Beşik kullanım süresi dolunca kendi odasına özeniriz dedik :smirk::eyes:

1 Like

@Cansu evet bazı bebekler beşikte yatmıyor benim bir arkadaşım yere yorgan yeriyorsu çocuk sadece o şekilde yerde yatıyordu.

1 Like