Bebek Hareketleri

Merhaba arkadaşlar 19 haftalık hamileyim pazartesi 20 haftamız doluyor ilk hamileliğim ama karnım hiç çıkmadı ve hala bebeğimin hareketlerini hissetmedim temizlik yaparken veya arada kasıklarım ağrıyor bu ayki muaneme henüz gitmedim acaba ters giden bişiylermi var diye tedirgin oluyorum moralim bozuluyor geçen hafta gittiğim muayenede doktorum bebeğin çok sağlıklı çok hareketli demişti ama 20 haftayı doldurup henüz hissetmiyorum ve karnım gobegim hiç çıkmadı kendi kendime acaba bir terslik mi var diye kafamda düşünüp düşünüp duruyorum sizce normalmi bilgi verirseniz sevinirim :smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts:

2 Likes

Tedirgin olma canım bazı hamişler bebeğin hareketlerini geç hissediyor karın içi geniş olduğu için de çıkmıyor olabilir doktor da demiş sağlıklı diye bişey yoktur inşallah bi aksilik olsa vücudun belirli verir zaten aksini düşünme bebeğini de kendini de sitrese sokma

1 Like

Aynısını bende yaşıyorum. 10 gun oldu kontrole gideli, bir sıkıntı yokmus cok sukur. Ama ne hissediyorum ne de karnım cok çıktı. Sadece normal kilo alir gibi kilo alımım oldu biraz. Bende cok tedirgin oluyorum ama doktor 22. Haftaya kadar hissedersiniz dedi :pray:

1 Like

Bende hareketlerini 20. Hafta itibariyle hissetmistim ve suan 8 ayligim ama karnim 6aylik gibi herkesin bedeni farkli tepki veriyor sikma canini

1 Like

İçinizi ferah tutun ilk hamileliğimde benimde öyleydi simdiki hamileligimde (20 haftalik)gören 7 aylik sanir :face_with_hand_over_mouth: bide ben 8 kilo vermiştim ilk aylar mide bulantısından göbek filan kalmamıştı

1 Like

İlk gebeligin gec hissetmende gobusunun henen cikmamasida gayet normal canim tedirgin olma. Benimde ikinci gebeligim bundan karnim hemen cikdi 17 haftaligim ve daha erken hossetmeye basladim yani ilk ve ikinci cok farkli oluyo bide bedeninle alakalida canim

1 Like

Çok teşekkür ederim içimi rahatlattın gerçekten ne bileyim çok bir şey de bilmiyorum hamilelik hakkında sağdan soldan duyduğum kadarıyla sadece birdenbire içime böyle bir şey doğdu neden bilmiyorum

Bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim

1 Like

İnşallah ben de bu hafta hissederim

1 Like

Çok teşekkür ederim bilgi için Allah razı olsun

Bilemiyorum işte ben de ilk olduğu için ama beni görenler dışardakiler sanki beş aylık değildi böyle 2 3 aylık gibi görünüyorsun falan filan diyorlar moralim bozuluyor

Benim 25+4 haftalık karnımı görsen 2 aylık dersin​:sweat_smile: benimde karnım çıkmadı o kadar kim görse hamile değilsin sanki diyor hareketleri hissetmemek normal bence ilk gebelik olunca geç hissediliyor ben 19.haftada hissetmiştim tabi bu bebekten bebeğe değişebiliyor kötüyü düşünmeyin bir sorun yoktur inşallah :smiling_face:

1 Like

Hic bozma moralini canim bi anda cikar karnin bak gorursun erkenden cikincada millet ne cabuk karnin cikdi.ne cok kilo aldin diyo millete bakma sen

1 Like

Bende salı günü 20 haftalık olucam kiloylada alakalı ve iç karın genişliğide önemli bebeğinin haraketlerini 7.ayda bile hiseden varmış doktorun haraketli dediyse sorun yoktur ben haraketli bebek saglikli bebek lafina cok inaniyorum herkesin hamileliği farkli kendini kimseyle kiyaslama, zor bir hamileligim yok ama magnezyum içmeyince 2 adım dahi gidemiyorum mesela

1 Like

25 haftaligim bende hissetmiyorum fazla 3.hamileligim bide

Bebeğin plesantası karnının önce duvarındadır​:smiling_face: bebek hareketli olsa bile plesanta izolasyon görevi gördüğü için hissetmen daha zor olur. Onun minik tekmesi önce plesantayı, sonra rahmi sonra da karnındaki sinirleri geçecek kadar sert olmalı ki hissedebilesin. Bu yüzden olabilir.

Hımmm bu bilgileri bilmiyordum