Bebek hangi haftada ters döner

Merhaba anneler, 24. Haftadayım. Bebeğimin hareketlerini çoğunlukla yukarıda hissediyorum. Bebeğin kaçıncı haftada dönmesi gerekir biliyor musunuz?

Cevabını ultrasonda gördük. Meğer suyum bol olduğu için bebeğin içimde gezebileği alanı çok olmuş. Bizimki de bu sebeple yukarda takılmayı seviyormuş. :rofl::rofl:

1 Like

Doğuma az kala dönüyor galiba

Bebeklerin %50si 28. Haftada anne karnında baş aşağı dönebiliyormuş. %96sı 37 veya 38. Haftada dönüyormuş. Bebek hareketlerini çok yukarda hissetmeye başlayınca doğum pozisyonu mu aldı acaba diye endişelendim. Suyum bol olduğu için alanı genişmiş yukarda takılmayı seviyormuş

1 Like

Bebek ters dondukden sonra uzanmak iyidir çok haraket etmək .erkən doğuma səbəb ola bilir.dikkatli olmak gərəkir.

1 Like

Neyse ki ters dönmemiş çok korktum

1 Like

Ben 24. Haftada gittiğimde de Fetal Baş demişlerdi, bugünde öyle, 28. Haftamdayım. Benimki erkenci galiba :sweat_smile:
Kanala ne zaman girerler acaba ?

2 Likes

Canım benim bebiş de 5. ayımda doğum pozisyonuna girdi. Daha da dönmedi :joy::joy::joy: @Betuesk

Ben 37. Haftadayım doğum pozisyonu aldi ama kanala girdi mi bilmiyorum. Pazartesi sorayım. Kanala girmiş olsa bebek dogardı sanki :smiley:

1 Like

Benim eşimin kuzeni bekledi bekledi öyle gelmedi. Döndü bebek, kanala da girdi ama sancısı olmadı suni sancı da istemedi sezeryan oldu

1 Like

Şimdiki çocuklar erkenci maşallahhh​:smile:

2 Likes

Bakalım bizim tecrübemiz nasıl olacak :face_with_peeking_eye::melting_face: benim bebek de döndü doğsun diye çırpınıyorum. Sanki kanala giriyormuş gibi hissediyorum. Bebe kaygısız rahat :rofl:

2 Likes

Ayyyy hepimiz heyecanla senden güzel haberler bekliyoruzzz :heart_eyes:

2 Likes

Bebeğinin kanala girdiğini aktif ve düzenli sancıların gelmeye başladığında anlarsın arkadaşım merak etme :blush: @Cansu

1 Like