Bebek alışverişi

Merhaba kızlar. Allah nasip ederse bir oğlum olacak. Bu ilk hamileliğim. Alışverişe yavaş yavaş başlamam gerek. malum fiyatlardan dolayı sadece gerçekten ihtiyaç olan şeyleri almak istiyorum. Kesinlikle şunu al bunu almana gerek yok gibi öneride bulanabilir misiniz? Teşekkürler.

3 Likes

Yakın zamanda doğum yapan iki kuzenim var. Anne yanı yatağından çok memnun.

Merhaba okuyunca yazmak istedim.Bu benim üçüncü gebeliğim.İlk gebeliğin verdiği heyecanla cilginlarca alışveriş yapmıştım.Mesela ikinci bir hastane çıkışına gerek yok.Aldiklarinizdan kendiniz takımlar oluşturun daha ekonomik.Burun temizlemek için aspiratör almaya gerek yok bence izotonik ile çok güzel aciliyor.Gumus göğüs kapaklar gereksiz.Onun yerine Lansinoh meme ucu çatlakları için krem çok işe yaradı bende.Guzel görünür diye çok sayıda tulum almıştım ilk zamanlar için büyük eziyet sürekli alt değiştirirken çok yorucu oluyor.Bebek arabasini travel tarzı almayın şık ama kullanışsız çocuk büyüdükçe düşecek korkusu yaşıyor insan.En güzeli çift yönlü klasik arabalar benim fikrim.Bir heves beşik alıp belli bir zamandan sonra kullanamadık.Kucuk az yer kaplayan portatif sallanan uygun fiyatlı beşikler çok kullanışlı.Biz tatillerde rahatlık olsun diye Hamak beşik aldık çok kullanışlı çok memnunuz.Trendyoldan svava diye bir markanın.Suan için aklıma gelen bunlar.Sevgiyle sağlıkla kalın :smiling_face_with_three_hearts:

4 Likes

Hastane çıkışı al derim tulum al tabiki zıbın ve çorap mevsimine göre battaniye müslin örtüsü havlu bebek tarağı tirnak makasi bebek için önemli olanlari söylüyorum ben 6 tane hastane çıkısı aldim 2si 10 lu 4 ü 5 li takım 7 tane tulum 7 tane zıbın aldım kışlık yazlık yorgan battaniye yastık nevresim takımları var yaptırdım çorabı eldiveni patiği yaka önlüğü beresi aldım ayriyetten 2 3 tane battaniyesi var mevsimine göre emziği biberonu var hepsi tamam yani 7 ci ayımdayım 30+5 hepsini yavas yavaş aldım bir anda kimse alamaz zaten alışverişe 4 cü ayda başladım benimde oğlum olcak mayısa erkek annesiyim​:smiling_face_with_three_hearts::blue_heart:

Merhaba, ilk bebek mutlulu ile çılgınlar gibi alışveriş yapmak istiyoruz.
Çevrenizde duyduğunuz ve gördüğünüz hamilelik ve bebek alışverişinde gereksizmiş almasak da olur dediğiniz eşyalar neler

Ablam almıştı yeni dogan bebeye alınan tulumdan biraz buyuk kalın tulum,ve bebek buyudu o tulumu sadece 1 ay kullana bildi…onuncin küçük bebeğe kış tulumu almak gereksiz.hatta ve hatta.bebege bebekken fazla kıyafet almak gereksiz bebek hizla buyuyecek diye kıyafetler yeni yeni kucuk kalacaklar.

2 Likes

Fazladan almısım dediklerim olursa etiketine dokunmıcam. bebek gormeye gittiğimde hediye götürmeyi planlıyorum.

2 Likes

Evet ola bilir,çok olduğunda hediye edə bilirsin.yada saxlaya bilirsin ikinci bebişe

Bence lohusa kilodu gereksiz.

Anlamadım.biraz zor yazmışsın sözü.azeriyim diye lohusa kilodu nə demək bilmiyorum

Doğum yaptıktan sonra giyilen kiloda öyle diyorlar.
Normal kilottan bir farkı var ki öyle bir isim koymuş olsalar gerek. Ben pamuklu kilottan bir farkı olduğunu düşünmüyorum. Bebek magazasında gezerken görmüştüm.
Bizde doğumdan sonraki döneme lohusa deniliyor. Siz yeni doğum yapmış kadına ne diyorsunuz

1 Like

doğuşdan sonrakı diyorlâr

1 Like

@ozlemmustafa.demirca senin gereksiz olduğunu düşündüğün ürünler var mı? İkimiz de alışveriş telaşındayız. Oyun halısının gereksiz olduğunu düşünen anneler bile var sen ne dersin?

Sizce düz kafa yastığı almama gerek var mı? Siz alacak mısınız?

Ağız mendilinin çok gereksiz olduğunu düşünüyordum ama fikrim değişti
Ebe bile kararsız kalabiliyormuş. Kendinizi mükemmel olmak için kasmayın.

1 Like

Bime oyun halısı geliyor.
Bebek arabası alırken bize ana kucağı hediye ettiler. Üstünde sarkan oyuncaklar var. Sizce oyun halısı almaya gerek var mı?

1 Like

Şimdiden mi aldınız oyuncaklarını?:smiley:

1 Like

Şaşırmana şaşırdım :rofl::rofl::rofl: alıyoruz tabi. Bir yaşına kadar ne alınacaksa alıyorum. Burda hemen zam geliveriyor. Bebek 6 aylık olduğunda yeni yıl zamları gelmiş olacak. Şimdi ucuza almak varken neden pahalı alalım​:rofl::rofl::rofl::rofl: benim gibi yapan vardır diye düşünüyorum

3 Likes

Evde yerde tutuyor ama​:rofl:evimiz küçük oyuncaklar her yeri tutar alirsak.hem bebek buyudukce alınıyor ben bildiyim kadariyla…bebişin şimarik olcak bence,:rofl:senin gibi anneye sahip olucaq​:rofl:

Şımarık mı? Şımarık olmaması için tedbirlerim var ama anne baba tutumu da çok önemli. Tutarlı anne baba olursak şımarmaz diye düşünüyorum.
Bence hepimizin bebeği bize sahip olacağı için çok şanslılar :revolving_hearts:

2 Likes