Bebeğiniz ile neler konuşuyorsunuz?

Merhaba anneler, bebeğinizle neler konuşuyorsunuz? Bilişsel gelişiminin olumlu yönte etkilediğini duymuştum.

1 Like

Daha önce kediler gibi 3 ayda gelsen diyordum. Belki şakadan anlamayan bir bebekse diye temmuz olunca ben sana gel dicem. Diye konuşuyoruz :rofl:

3 Likes

Ben çok nadir konuşuyorum yani hissedemedigim icin henuz böyle içten bir konuşma gerceklestiremiyorum. Az kaldi ama 1-2 haftaya bol muhabbetli günlerimiz olacak İnsallah :sweat_smile:

1 Like

Ne konuşsam diye çok düşündüm. Bazen babasını şikayet ediyorum. İki kez hikaye/masal kitabı okudum. 32.haftadan sonra bebekler dinlediklerini hatırlıyormuş

1 Like

Ben öğrendiğimden beri hep konuşuyorum. Annem bana hamileyken hep konuşurmuş benimle, kardeşlerimde yapmamış. Ve gerçekten en iyi iletişim de bizimki. Bu yüzden ben de konuşmaya çalışıyorum hep. Ağladığımda özür diliyorum onu da üzdüğüm için​:sweat_smile: Balık burcuyum duygusalım​:sweat_smile:

2 Likes

Bazen bebeğimin yanında argo kelime kullanıyorlar. Konuşmayın bebek duyuyor diyorum.
Bazen öyle söylememiştin diyorlar bebeğim duydu ama diyorum.
Şehir merkezine biraz uzaktayız. Bebeğime iyi yolculuklar demiştim. Keşke dışımdan söyleseydim.
Bazen şarkı söylüyorum :smiling_face:

2 Likes

Yaaaa çok tatlıııı :smiling_face: Ben de İlk yolculuğumda çok heyecanlanmıştım. 2 değil de 3 kişi gidiyoruz, ilk yolculuğumuz diye :heart_eyes:
Bu arada insanları şimdiden uyarmanız çok güzel. Bazen aman o daha bebek diyorlar ama her şey bilinçaltında kayıtlı kalıyor. Dünü hatırlamam ama 2 yaşımdaki olayları net bir şekilde hatırlıyorum annem bile zar zor hatırlarken. Bu yüzden kesinlikle şimdiden dikkat etmeliyiz argo kelimeler konusunda vs

1 Like

yemek yediyim zaman tekme atıyor bende bebişime şunu soyluyorum. yemek yedin tekme atarak teşekkür mü ediyorsun anneye :smiling_face_with_three_hearts:
:smiling_face_with_three_hearts:

1 Like

Anne adayları Bebişlerinizle konuşuyormusunuz ? hani derler ya bebek herşeyi duyuyor ve daha anne karnındayken terbiye ediliyor

3 Likes

Küçük çocuk anne karninda nasıl terbiye edilsin​:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:kim soylemiş onu.abartmış.
Bebek nasil terbiye alsın .alsa bile aklinda tutamaz.ki .tuta bilseydi anne karnında yasadiklarini hatirlardı.
.ama Anneyi duya biliyor.:hugs:ben konusmuyorum arada konusuyorum :hugs:çünki ne konsiyim bilmiyorum ki.komşu duycal delirdiyimi zann edecek diye korkuyom :sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:evde endirimi var diye dusujurler Allah korusun​:smirk:

instada fln karşıma çıkıyor bebeklerin ilk kulakları gelişiyormuş yani bizi duyuyorlarmış o yüzden de anne karnındayken ayetel kürsu ayeler fln dinletiyolarmış hem de anneler komuşuyormuş bebekle mesela gelecekte sen bpyle bir bebek olacaksın diye,yani doğurmuş yanındaymış gibi hiss ederek konuşuyorsun doğduktan sonra da öyle oluyor bebek babaları bile konuşmalı bebekler babalarının sesini duymalı tanımalı böylee işte​:grin:

1 Like

Evet konuşuyorum bazen. Onu çok sevdiğimizi ve dört gözle beklediğimizi söylüyorum ona
Sonra @Cesurumm dediği gibi komşular duysa güler herhalde bana diyorum :rofl:
Ay amaaan dönüp kendilerine gülsünler kızçemle arama girmesinler :rofl:

2 Likes

ben duş alırken bile konuşuyorum suyun altında eşim kimle konuşuyorsun diye odadan beni çaöırıyor sanıyor kikendi kendime konuşuyorum :rofl::rofl:

Ahahhahaha yaaaa :rofl::rofl::rofl:
Ama konuşmak bence çok önemli ya
Benim annem hep der
Diğer kardeşlerinle hiç konuşmadım bir tek seninle konuştum, ben de annemin karnındayken tekmelerimle karşılık verirmişim. Ve gerçekten de en güçlü bağ bizimki annemle
Ben de şimdi kızımla konuşuyorum
Benim bide babasının sesini duyunca hemen hareketleniyor

2 Likes

ben de onu yoklamıştım bebiş fazla tekme atınca canım acıyo en çok ta göbek bağım taraf okşayıp konuşuyorum tekmeler yavaşlıyor uslu uslu duruyor​:rofl::rofl:

5 gönderi mevcut bir konuyla birleştirildi: Kizlar bu gün kac haftalik oldunuz :smiling_face_with_three_hearts:

Bende konuşuyorum ama çok sık değil :smiling_face:

Elbette duyuyorlar, ben kitaplar okuyordum kızıma. Onunla sohbetler ediyordum, gün boyu yaptıklarımdan bahsediyordum. Terbiye edilme kısmı pek yok elbette ama ben bebeğimin uyku düzenini karnımdayken sağlamıştım ve doğduğunda da aynı düzende uyuyup uyanıyordu. Abartı değil yani. Meditasyonla yapılabiliyor. Bebeklerin hoşuna gider anne babasının sesini duymak ve mutlu olurlar. Herkesin konuşmasını öneririm. Ben çok konuştum ilk kızımda, bunda da hep konuşuyorum ve gerçekten de tepki veriyorlar

4 Likes

@Betuesk :sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:boş ver evet ,ben kitap alayım okurum onu daha iyi kitap bulamadım,

Onu biliyorum evet ,bende yusuf suresini dinletiyordum arada ,babasıda konusuyor oğlum Hadı tekmele diye​:sweat_smile:oda tekmeliyor