Baş dönmesi ve bayılma hissi

Kızlar 2 gündür gün içinde belirli aralıklarla kalbim hızlanıyor terliyorum ve başım dönüyor. 14+6dayım bu durumu yaşayan var mı acaba? Namaz kıldıktan sonra bile başım dönüyor. Gebelikten önce de korkunca veya üzülünce yaşadığım bir şeydi ama aynı gün tekrarlayan bir şey değildi. Şu an durduk yere oluyor. Ne sebep oluyor olabilir ve ne yapabilirim

Kalbin hızlanması bende de oluyor. Kan değerlerinizde düşme ola bilir bir doktorunuza söyleyin. Bende normal zamanlarda kan değerlerinde düşme olduğunda eyilib kalkdığımda bu duyğular olurdu. Hamilelikde bu da olası bir şey

1 Like

Aksi gibi randevum daha dündü ve hastaneye 1 buçuk saatlik mesafem var. Doktordan çıktıktan sonra başladı şikayetler. Teşekkür ederim :heart:

Telefon numarası varmı doktorun? Bir de randevunuz olduğunda kan verdinizmi?

Geçmiş olsun, tansiyonunuzu ölçtünüz mü başınız döndüğünde ?

Numarası var, kan veya başka bir test yapmıyor doktorum sadece ultrason ile bakıyor :woman_shrugging:t2:

Teşekkür ederim, hayır ölçmedim evde ölçebileceğim alet yok. Normal yaşanan bir durum mu yoksa ciddiye almalı mıyım bilemedim :pleading_face: dün her şey yolunda demişti doktorum

Birebir yaşıyorum hatta benim de gebelik öncesi canım bişeye sıkılırsa bunalirsam hemen kalbim çarpar başım döner bazen dengemi kaybeder serselenirim şuan 20+1 haftalık olduk elhamdülillah bende de şu sıra fazlalaştı ama ben aldığım progestan ve dozundan kaynaklı olduğumu düşünüyorum kalbinizde bir problem yoksa doktorlar gebelikte bu tür durumları normal karşılıyorlar çok fazla endişe etmeyin

Anlattığınız gibiyse biraz endişelenecek bir durum olabilir. Kendinizi çok yormuş da olabilirsiniz ya da anı hareket de yapmış olabilirsiniz

Bir de önem arz eden tansiyon meselesi var düzenli olarak ölçün belirlenmeyen bir tansiyon rahatsızlığı da olabilir çok dikkat etmek gerek gerekli gözlemi kendinizde yapın ona göre doktorla ilerleyin inşallah

Teşekkür ederim :heart:

1 Like

Kalbimde bir sorun yok şükür. İlk gebeliğim ve sanki bunları sadece ben yaşıyormuşum gibi geliyor o yüzden daha çok korku basıyor. Teşekkür ederim :heart:

Düzenli ölçüldüğünü bilmiyodum doktorum aslında çok iyi ama bu tarz kontrollerim hiç yapılmıyor. Sağlık ocağına gitmekte fayda var tekrar teşekkür ederim :heart:

canim benden sana tavsiye namazi ayakta kilma oturup kalkiyoruz bas donmesi fln bende cok kotu oluyorum ben 24+5 im oturarak kiliyorum namazimi sende bence oyle yapmalisin

Evet bende sünnetleri oturarak kılıyorum. Eğer devam ederse farzlarda da bu şekilde yapacak gibiyim :woman_shrugging:t2: