Arkadaş ve çevre baskısı

Arkadaşlar 5 haftalık hamıleyım ileri derece de pcs hastalığım vardı 5 senelik evliyim 23 yaşındayım, hemen hemen hergün dişar çıkar gezerdim arkadaşlarım var mutlu da giden evliliğim var ama öyle ıcap etti ve pcs overden korkup olmaz deyip çocuk yapmayı denedık,Allah hiç çektirmedi yokluğunu hemen ılk denememızde verdı size mutluluğumuzu anlatamam ama etrafımdakı arkadaşlarım beni kınıyor 23 yaşında cocuk bakıcaksın hayatın bitti kaydı hayatın mahfoldun dişarı cıkayı yemek yemeyi uyku uyumayı unut diyorlar :sob: bende halıyle korkuyorum ya geceleri cok uykum olur kalkaamazsam? Ya iyi bir anne olamasam? Ya gerçekten cok ağir gelirse böyle dusununce de diyorumki en sonunda Allah alıcak onu benden bir daaha da asla vermıcek sizce arkadaşlarım art niyetli mi yaşayan varmı aranızda

2 Likes

Öncelikle Allah bebeğinizi size bağışlasın :palms_up_together:bende pcos hastasiydim,bence etrafı umursamayin art niyetli olup olmadığını bilemem ama Allah size böyle bir mucizeyi vermiş hamileliğinizin tadını çıkarın ve doğacak bebeğinizin ilerde sizinle ne kadar güzel zamanlar geçireceğini düşünün​:hibiscus:çok uzatmak istemiyorum ama benim kızımda hamileliğim çok zor geçti doğduğu andan itibaren reflusu vardı ve ben uykuyu çok sevmeme rağmen tam 9 ay hiç uyumadan sabah akşam kustugu boğazında kalmasın diye başında bekledim çok yoruldum ağrılar çektim belki zamanı geldi sinirlendim birçok hastalık geçirdik yanlış kanser tanısı koydular, ateşle havale geçirdi bünyesi çok zayıf ve şimdi 2 yaşında ve reflusu biraz da olsa devam ediyor ama şükürler olsun ki rabbim bana onu verdi ve ben onun yanımda olmasına çok mutluyum hamd olsun :blush:ona rağmen rabbim nasip ederse şimdi de 34 haftalık hamileyim yeni gelecek mucizem için gün sayiyorum :heart:sizde bosverin etrafı kendi hayatinizi istediğiniz gibi yaşayın :tulip:

1 Like

Bence çevreyi takmayın, sadece bebeğinizi düşünün :blush:

1 Like

Ben evlendikten 1 hafta sonra hamile kaldım 2 aylık olduk hala erken değil miydi diyenler çok başlarda çok ağladım psikolojim bozuldu laflardan dolayı ama sonra dedim ki nasibimde bu vakitte gelecekmiş ne kadar engellesem de belki yanlışlıkla olacaktı. Herkesin ağzı var işte ne konuşacağını bilmeden konuşuyor takma bunları takmayalım yani arkadaşım sadece bebişlere odaklanalım :sparkling_heart::sparkling_heart:

1 Like

20 yaşındayım ve anne olacağım çok şükür çok güzel bir duygu ben etraf ne der diyemiyorum yaşım belki insanlara göre küçük ama ben anne olacağım çocuğuma ben bakacağım hayatım neden bitsin çocuğum olunca gezemicekmiyim tozamıcakmıyım bence çevrenin bu yaklaşımı size karşı doğru değil saygı duymaları size destek olmaları gerekiyor

Bence anneliğinizi soegulamayin önce bi çevrenizi gözünüzden geçirin sorgulayin ve temizleyin hamile bir kadina söylenmemesi gerek en buyuk şey budur evlat bambaskadir yasin kaç olursa olsun bunu kimsenin yargilamasina asla izin vermeyin bu sizin hayatiniz sizin tercihiniz ve sizin seçiminiz kime ne acaba omu gelip uykusuz kalicak ve ben bişey diyimmi gece yarisi uyanip acikan ağlayan bebeğimin bana ihtiyaci olduğunu bilmek beni aşiri mutlu ediyor eksik yanlarimiz illaki olucak ama annelik bambaşka bişey hayirli evlatlarimiz olsun sağlik olsun huzur olsun uyudunuz yillariniza sayarsiniz benim anneannem ne derdi biliyomusunuz kizim bir yilin çocuğuna geri kalan yillarin hep sana kalir evlat sahibi olmak bambaskadir rabbim kimseyi evlatsiz birakmasin

4 Likes

Asla kimsenin lafına bakma onlar muhtemelen yaşıtların ve henüz senle aynı olgunluğa sahip değiller diye düşünüyorum. Sen kendini kısmen bebeğine göre hazırlayacaksın fakat bu gezmene tozmana engel değil. Kendi adına konuşacak olursam hiç çocuk yapmayı düşünmedim el ayak bağı olur hayattaki planlarıma engel olur diye düşünüp yapmamayı tercih ettim yaş oldu 35 ve hala hayal ettiğim hayata erişemedim. Şuan 23 haftalık hamileyim ve bu kadar geç kaldığım için kendime kızıyorum çünkü şuanki aklım diyo ki ulan çocuğun okula başlicak yaşın 40ı geçmiş olacak niye daha önce bunları hiç düşünmedin. Bide hamileliğin biraz ilerlesin herşey yolunda gitsin inşallah hareketlerini hissetmeye başla o zaman bambaşka hissedeceksin. Etrafında seni eleştiren kişiler senin hislerini şuan anlayacak durumda değil sen onlara kulak asıp kendini üzme hayırlısıyla bebişini kucağına al ve çok mutlu olun :heart:

2 Likes

Tanya oncelikle tebrikler dunyanin en guzel haberini Almassin. 18 yasimda ilk cocugum oldu Suan 38 yasimda 4 oglum oldu 20 sene icinde istedigim hayati yasadim. Insan dogurmadan endiseleniyo ay Uyanabilecekmiyim karni acmi Hastami gazi varmi ama insan kisa Zamanda oyle bi uyum sagliyo Bebegine nicin biliyormusun o bir MELEK onlari rabbim koruyo gercekten Bak bunu goreceksin. Benim oglanda reflu ama alistik. Anne olunca herseyi arastiriyorsun. Etraftaki insanlar boslaf kulagini tika. Rabbim cok guzel bi emanet vermis seni seviyo.

2 Likes

Hoşgeldiniz :sun_with_face: Gebeliğiniz hayırlı olsun :ribbon::star_struck:

1 Like