Akıntı mi bebeğin suyu mu

Merhabalar kizlar, 36+4 haftalik hamileyim son 4-5 gundur gunde bir iki kez su gibi akinti geliyor camasirimi biraz islatacak sekilde acaba bebegin suyu mu diye emin olamiyorum su gelmesi bu sekilde olabiliyor mu yoksa surekli sızıntı seklinde devam eden bir sey mi? Kontrolum sali gunu her seyde panik yapip doktora kosmayayim diyorum ama icim de rahat etmiyor.

Su gibi ise ve öyle hissediyorsan bir git hiç değilsw bir kontrol ettirsin ne olur ne olmaz suda olabilir olmayadabilir seni korkutmak istemem ama biz kadınlar bazen suyu ve akıntıyi karistirabiliyoruz

@mervemerve merhaba :cherry_blossom: Bazılarında doğum suyu azar azar gelir bazılarında birdenbire şiddetli şekilde gelir. Amniyon kesesindeki zar rahmin üst kısmından yırtılırsa sıvı daha seyrek ve yavaş gelebilir. Bebeğin hareketlerinde anormallik yoksa ve olmazsa tedirgin olmayın zaten salı günü kontrolünüz varmış ama aksi bir durumda beklemeden mutlaka acile gidin

Tam orta kisminda genelde akinti kivaminda bir sey oluyor ve kenara su gibi yayilmis oluyor o sebeple akinti olma ihtimalini daha yuksek gordugum icin kendi kendimi panik yapmamayayim dedim vajinal mantar durumunda da sanirim su gibi akinti olabiliyormus. Bebegin hareketleri normal cok sukur

Bugun kontrole gittim doktor bir test ile bakti cok sukur bebegin suyu degilmis yine de dikkat et dedi

E çok şükür seni adına sevindim :smiling_face:

1 Like

Teşekkür ederim :smiling_face_with_three_hearts: ama doktor cati muayenesi yapmisti biraz zorladi bakarken ve eve geldigimden beri ara ara kanli gibi akinti ve agrilarim var bakalim hayirlisi

Sen korkma normaldir çatı muayenesinde bir de daha öncede akıntı olduğu için gelir o