Açılma ve sancı olmadan suni sancı ile doğum yapan varmı

slm kızlar ben 40+1 günlük hamileyim doğum belirtilerinden hiçbiri yok 1 haftaya kadar bebiş gelmezse suni sancı vericek dr. açılması olmadan suni sancıyla normal doğum yapan varmı çokmu zor oluyor tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim bide şey diyolar 40 haftayı geçmişse o doğum ya cok zor olur yada ameliyatla sonuçlanır mış. Benim ilk bebeyim 40+4doğdu ve cok cok zordu şimdide 40+1 ve yine geç doğryorum neden ben at gibi :rofl:geç doğruyorum acaba

4 Likes

Herkesin bünyesi farklı brlki seninki hemen açılır

2 Likes

Bende hemen açılmasını istiyorum suni sanci istemiyorum ama cok kotu ilkimde kendi sancım yetersiz oldu suni verdiler öldüm ölümden dondum resmen şimdi direk suni almak istemiyorum

1 Like

İşte bilemiyorum belkide sunı sancıyla açılır

1 Like

Sorma çok kötü brn 3 gün aralıksız yedim o sancıyı 3 gün uyuyamadım kendi sancımda başladı allahtan bayılmadım ama doğumdan sonra hiçbirşey hatırlayamadım hemen toparlanamadım üstğne bidaha dikildim mahvoldum

2 Likes

Ben ilk hamileliğimde ypasadim suyum geldi ama ne sancı ne açılma yoktu sabah saat 11 de gittim akşam saat 20:00 da doğumum oldu suni sancı ile açılmalarım oldu

1 Like

3 gün suni sancimi verdiler ne diyosun be eye iyikide bisey olmamış. Doğumdan sonra bende pekbisey hatrlayamamıştım bayiliyordum doğum sırasında. Peki neden sen tekrar dikildin

1 Like

Çokmu zor suni sanci? Suyunda gelmismiş galiba suyu gelip kuru doğum yapmak cok daha zor oluyo

2 Likes

Yalana gerek yok aşırı zor insani hop oturup hop kaldırıyor Benim suyum vardi zaten ebe hemşirelersurekli kontrol ediyor bir problem gözükse zaten direk sezeryan

1 Like

İyi dikemediler beni devlette dikişim patladı kaç tane sikayet geldi dikiş patlamasıyla ilgili

Oyyy Allahım ya nasıl dayandın ama onemli olan gecti şimdi iyisindi umarım. Bende devletde yaptım doğummumu ama cok guzel dikti doktor , hatda bi tandiigimda ayni hastanede doğum yaptı ama onu diken doktor iyi dikmemisdi kan toplanmıştı benim dikisimi yapan doktor muayne ettiyinde bunu nasıl dikmişler nasıl dayanmışsın demiş narkoz vermis tekrar açıp tekrar dikmiş şimdi o doktoru istyorum doğumumu yine o yapsın bence devlet yada ozel işini bilen doktor oldukdan sonra fark etmez

1 Like

Ay bacım seni çok korkmuşlar. Her doğum farklıdır. Benim bebiş de doğmak bilmedi ama suni sancı ile açılmam 10cm oldu. Biraz da bebek gayret göstermesi gerek hiç canını sıkma sakin kalmak için çabala hayırlısı ile bir şekilde doğar

Benimde bu 3. Doğumum olucak ikisinde de suni sancı ile doğurdum bunda bende istemiyorum ama kendi sancın yetersiz olunca mecbur veriyorlar oğlumu 40 haftalık dogurudm 4 cm açılma ile kizimida 42 haftalık artık içeri aldılar beni sancım vardı ama hissetmiyordm baya beklettiler en sonunda suni sancı verdiler 3 cm acilmam var o hiç ilerlemedi yaa sonra artık dayanamıyorum dedim kalktım ilki özel ikinci devlette yaptım ozeldeki ağzıma etti benim dikisimi çok kötü dikmişti doğum sonrası

Cok çektim ikincide doktor suyumu patlattı 20 dakika da doğdu hiç dikişsiz tamamen bebege kalmış bişi şuan 38+3 benim kasilmam sancım çok ama acilmam yok bekliyorum bakalım

Benim de 3 cocugumda suyum geldi acilma yoktu sanci yoktu suni sanci verdiler. Sabah 11 de verdiler 3 te dogurdum. Kimisinde hmn acilma oluyo. Korkma asla bi anlik olup bitecek zaten.