40 haftalık gebe

Merhaba arkadaşlar Bugün itibarıyla 40 haftamıza girmiş bulunuyorum doğumum normal doğum olarak görünüyor şu anda kız çocukları sağdan soldan duyduğum kadarıyla erken doğum oluyor diyorlar ama kime danıştıysam birçok kişi aynı bilgiyi verdi bebek geç doğarsa bir Problem olacağını söylüyorlar doktoruma danıştığında Herhangi bir problem olmayacağını söylüyor ama Sizce bu bilgine kadar doğru olabilir Bu Benim İlk gebeliğim ve ev içerisinde bol bol spor yapıyorum günde 15-20 defa squat yapıyorum rahat doğum yapabiliyor adına herhangi bir sancı bel ağrısı hissetmiyorum şu anda düzenli bir şekilde ilaçlarımı kullanıyorum sadece karın bölgemde sertlik hissediyorum sanki bebeğim sert bi duvar örmüş gibi her gün düzenli kontrole gidiyorum bi haftadır sizce sonuç ne olur ne zmn doğum yaparım

1 Like

Benim oğlum da 41 doğru gidiyorduk öyle geldi sancılar,sizinde başlar yarin birgün

1 Like

Merhaba bende kızımda 40+3de doğum yapmıştım günde 7-8 tane hurma ye afedersin eşinle ilişkiye devam et çabucak doğurursun inşallah

İnşallah sabırsızlıkla bekliyoruz :smiling_face:

Çok pardon ilişki çok nadir oluyor aln zamanlar daha mı fazla olması gerek biz sakıncalı olur diye ara verdik ve hurma ne işe yarıyor acaba

Doktorun yasaklamadıysa eğer son ana kadar ilişki olabilir açılmayı kolaylaştır hurmada aynı şekilde açıklığı arttırır ve doğumun başlamasını kolaylaştırır

Hayır yasaklamadı hurmayı ilk kez duydum denicem ama teşekkür ederim :smiling_face::pray:

Rica ederim sağlıkla bebişini kucağına alırsın insallah :tulip:

Ben de kızımı 42. Haftada doğurdum. Doktorlar normal demesine rağmen 42 de hiç bir belirti açılma sancı vs. olmayınca mecburen sezeryanla aldılar. Şükür bi sıkıntı yaşamadık. Siz de sağlıkla kucağnza alırsınız inşallah

İlişki kasların calismasini sağlıyor… benim doktorum da önermişti… hem doğumu hızlandırır hemde kolaylaştırır…

Amin inşallah :pray::smiling_face::heart:

Son günler geçmek bilmiyor birde ilk gebeliğim olunca endişe duyuyorum bana da şuan normal diyorlar

Bilgi için teşekkür ederim :pray::smiling_face:

Evet öyle oluyor gerçekten. Kafanızı başka şeylerle oyalamaya çalışın. Bazen takıntı yapınca daha da olmuyor. Tez zamanda kavuşursunuz inşallah bebişinize :smiling_face:

1 Like

Amin inşallah teşekkür ederim :pray::smiling_face::heart:

Ananas ve hurma açılma sağlıyormuş.Meryem ana otunu da deneyebilirsiniz

1 Like

Gün içerisinde hurmayı kaç adet yemem lazım ve size daha söylemişti ama ben bugün bir 5-10 tane falan yedim herhalde ve Meryem Ana otu ne işe yarıyor nasıl kullanmam gerekiyor

Hurmayı üç diye biliyorum ananasta yemeni tavsiye ederim.Meryem ana otu doğumu kolaylaştırıyor.Suya bırakılıp dua okunuyor.Ot açıldıkça rahim açılıp doğum kolaylaşıyor. Aklınızda soru işareti kalmaması için internetten detaylı bilgi edinebilirsiniz