32 haftalık gebelikte uyuz olmak

Kizlar 9 yaşındaki oglumda uyuz belirtisi var Dr goturcem korkuyorum bana da geçer diye gebelikte uyuzlanilgili bilgisi olan var mi

Kesinlikle oğluna temas etme mümkünse ona izole bi yer ayır ev içinde gezinmesin üstüne örttüğü pike battaniye falan elbiselerini çarşaflarını en az 60 derecede yıka hergün düzenli olarak değiştir kirli olmasa bile çamaşır makinesine her yıkamada beyaz sirke dök ona en başta kwellada permetrin gibi ilaçlar kullanılır onlar fazla etkili değil kesin çözümü Wilkinson diye bir pomad oda leş kokulu iğrenç yapıda bi ilaçtır kullanırken kurtulmanın yolu tek o gibi birşey banyo yaparken ilk önce sirke sürün çocuğa sonra suyla yıkayın mutlaka eldiven kullanın vazı eşyalar sürekli yıkanmaya gelmez onlarıda bir poşete koyun ağzını sıkıca kapatın 10 gün hiçbir şekilde açmayın ve tedavi olurken aile boyu olun bir kişi bile bende belirti yok deyip tedavi olmazsa başa sarıyor uzun uzun yazdım kusura bakmayın 2 kere bu illeti geçirmiş biri olarak anlattım çok zahmetli bir hastalık inşallah uyuz değildir çok geçmiş olsun

Hamileyim bebeğe geçer mi acaba

Doğumdan sonra geçme ihtimali yüksek emzirme yapacaksın tentene temas olacak

Doğuma kadar bitmez ki

Kaçıncı haftandasın

@Pinar1 merhaba çok geçmiş olsun :cherry_blossom: dışarıdan birisi değil sonuçta illa ki temas olacaktır o yüzden sizde doktorunuzla görüşürseniz çok iyi olur