3 milim kese gözükmesi

Merhabalar dün doktorasını gittim cok heyecanlı bir şekilde o günü bekliyordum çok şükür kese gözüktü 3 milim dedi küçük dedi baska bişi demedi gönderdi beni son adet tarihime gore ben hesap yapıyorum 5+2 günlük olduk sizce bu kese iyi mi yani haftamiza gore

Kan testi istedi mi?

1 Like

Hayır zaten ağzından zor laf çıktı kan testi istemedi bilmiyorumm niye boyle oldu

Sonraki kontrol ne zaman canım

1 Like

2 hafta sonra gel dedi ama ona gitmicem

Bence haftaya veya pazartesi başka bir doktora git. Meymenetsiz insan bir açıklama yapar değil mi?

1 Like

Gidicem devlet olduğu icin boyle iyi bir doktora gelmek şans zaten zar zor söyledi 3 milim doye nerde oldugunu nasil oldugunu soylemedi bide ultrason resmini bile vermedi cok heyecanla bekledim iki düşükten sonra gerçekten bana iyi gelecek hissediyorum yani ben bisi sormasam soylemiyor

2 hafta sonra gel demesindeki sebebin kalp atışlarını dinleyecek olmanız diye düşünüyorum. Biz 6+1 de kalp atımı gördük. 7+1 de kalp sesini duyduk.
Sonuçlarınızın güzel gelmesine çok sevindim

1 Like

Beta hcg olarak mı demek istediniz? Kese görünmediği zamanlarda tekrar beta hcg bakılıyor. Kese görüldüyse beta hcg gereği duymuyorlar.

Genel kan testine de 6. Haftalarda bakıyorlar
Bence bebeğin gelişimini gördükten sonra genel kan testi yapacak @admin @Burcin

Bence genel bi bilgilendirme doktor tarafından yapılmalıydı. Besin tüketimi hakkinda bilgi verdi mi?

Cok teşekkür ederim başka bir doktora gidicem çünkü hala onu merak ediyorum nasil ne durumda fazla bilgi verilmedigi icin tedirginim ama cok şükür gözüktü

1 Like

Yok bilgi falan su sekilde soylim size ben sordum cok heyacanliydim hani söylemeyince korktum kese görünmedi zannettim ama sorunca 3 milim kese kucuk dedi bel ağrım cok var dedim baska ilac kullanmam gerekiyor mu falan diye yok dedi belin de ağrır bayilirsin da dedi bunlar normal dedi 2 hafta sonra gel dedi gonderdi ultrason görüntüsü falan hicbirsey alamadım

1 Like

Ben hamileliğimi Beta değerim 49 ken öğrenmiştim kadın doğuma gittiğimde değerimin düşük olduğunu kesenin şu anda göremeyeceğini söyleyip 10 gün sonra gelmemi istedi Beta değeri 1000’lere çıktığında keseyi görürüz demişti milim olarak söylemedi içiniz rahat edecekse iki gün arayla ikiye katlaması gerekiyor Beta değerinizinde sağlık ocağına kan vererek baktırmıştım tekrar Beta değerinize bakın doktor randevunuzu o şekilde ayarlayın

1 Like

Şimdi ilk ultrason görüntüsüne baktım 5+2 de keseyi görmüşüz bizde 0.28 cm olarak görünüyor 3 milime yakınmış sizin kadarmış bizim kesemizde

1 Like

Hafta içi baska doktora gidicem kese gözüktü dediğim gibi hicbirsey demedi yani icim rahat değil o konuda iyi mi nasil ilerliyoruz bilmiyorum bide birsey sorucam benim mide bulantim mesala vok nadir ara sıra oluyor bas donmem var ağrım var belde baska birseyim yok bu normal mi

İnşallah sağlıklı bir sekilde kucağımıza almak nasip olur :palms_up_together:

Benim de bulantım olmadı baş dönmesi oluyordu ve uyku halim vardı ilgisinden memnun mutlaka değiştirin evet gebelik bir hastalık değil ama çok dikkat edilmesi gereken bir süreç inşallah siz de sağlıklı kucağınıza alırsınız Çok teşekkür ederim

1 Like

Bulantı olmaması da normalmiş. Benim 7. Haftadan sonra bulantılarım başladı. Rahim genişlediği için de ağrılar normal, ben her ağrıda uzandım bol bol dinlendim. Baş dönmesi bayılma da normal

1 Like

Herşeyin hayırlısı olsun inşallah sağ salim kucağımıza almak nasip olur tek duam evlatlarımızı kucağımıza sağ Salim almak ağrısı falan önemli değil ama iyi olsun evlatlarımız yeter :heart:

2 Likes