24.haftada karında sertleşme

Merhaba anneler, karnım her zaman çok yumuşak değil. Sanki karnım arada bir sertleşiyor? Kasılma olabilir mi?
Gaz sıkışması demek istiyorum :frowning:
Aranızda karnı katılaşan var mı

1 Like

Ben 18 haftalık hamileyim.uzandigim zaman değil ama ayağa kalktigimda karnimin sert olduğunu goruyorum.ama bu kötü bir şey değil .karın yumuşak olursa.duşuk yaşana bilir Allah korusun.
Sərt olmasında sakınca yok hamiləlik sonuçta.cocuk büyüyor diye normal bişey.

3 Likes

Evet normalmiş bugün doktor kontrolümüz vardı. Rahim kendini doğuma hazırladığı için normal dedi. Dinlendiğinde geçer dedi. Yalancı sancı anlamına geliyormuş. Teşekkür ederim. Cevabınız beni çok mutlu etti

1 Like

Sevindim canim.Bişey değil.bildiyimi paylaştım :slight_smile:

@Glsh887 benim de karnımda sertleşmeler oluyor siz kaç haftalıksınız

Cansu hanım ben ilk gebeligimde 5 aylıkken karnım taş gibi sertleşir kalıp gibi olurdu, yalancı kasılmalar evet ancak erken olmamasinda fayda var bence, sertlestiginde uzanıp dinlenmeniz tavsiye ediyorum

1 Like

Teşekkür ederim :innocent::sparkling_heart::bouquet:

@cansu şuan 13.haftamdayım

1 Like

@Cansu ben geçen gün doktoruma yazdım aşırı şişlik ve sertlik oluyor ayağa kalkınca sanki karnım yere düşecek gibi patlayacak gibi hissediyorum diye oda mide bağırsak şikayetlerinde bunlar olur yediklerinize dikkat edin dedi

1 Like

Teşekkür ederim. Hala bazen karnım yere düşecekmiş gibi hissediyorum.
Kendimi yorduğum zaman daha çok karnım yere düşecekmis gibi geliyor. Demek ki bağırsak haraketlerindenmiş.

1 Like

Bana doktırumun dediği o şekilde ama istersen sende dr gittiğindr bi sor onada

1 Like