22 hafta kasıkta ve belde basınç

Kızlar 22 haftalık hamileyim ve son 2 gündür kasıklarımda ve belimde güçlü bir basınç hissediyordum. Dayanılmaz değildi ama yoruyordu. Bu gün saat 6 da kalktim ve tuvalete gittiğimde sanki altıma yapmışım gibi camasirimin ıslandıgini ve çok az da olsa tuvalete otururken yerin ıslandıgini farkettim. Ayrıca sucanda herhangi bir kasik ve bel ağrım yok… Eşim korkmasın diyecona birşey demedim ama ben korktum… İşin kötüsü çantamı(kimlik cüzdan her şey çantada)teyzemde unutmuşum birazdan gidip çantamı alacam. Acaba kimliği falan aldıktan sonra doktora gitmeli miyim??

Geçmiş olsun çoğu zaman yalancı kasılma oluyor ama her ihtimale karşı doktora da sormak lazım

1 Like

Çok teşekkür ederim… beni korkutan çamaşırımin altıma yapmış gibi ıslanmış olması… benim bir arkadaşım 20 haftalık hamileyken birden suyu geldi ve bebeğini kaybetti… bundan korkuyorum ben

Ultrasonda bakılmasında fayda var, korkmayın :blush:

Şimdi kimliğimi almaya gidiyorum… ordan hastaneye geçeceğim

Bebekte sancı var mı diye nst aldılar… sonuç göstermek için bekliyorum. Sizce bir sıkıntı var mı

Düzensiz de olsa yalancı kasılmalar var gibi görünüyor. Doktorunuz ne dedi ?

Dun bebekte düzensiz sancı görülmüş… ağır kaldırmayı cinsel hayatı fazla ayakta kalmayı yasakladı… bir daha sıkıntı yaşarsam yatış yapacağını söyledi…

Aynı durumu bende şuan yaşıyorum. 21+6 günlük benimde aynı ağrılar bende de var belimden kasıklarıma doğru ağrılarım oluyor 2 doğum daha yaptığım için bana normal gelmiyor. Diğer iki hamileliğimde bunları hiç yaşamamıştım. Çevremdekiler yaşa bağlıyor ama yaşımda 27 bununla alakalı olduğunu düşünmüyorum. Yarın randevum var bakalım yine ne söyleyecekler. İnşallah sizin de sağlıklı,sıhhatli,zamanlı gelir bebeğiniz :palms_up_together:t2::blossom:

Bende daha önce bir doğum yaptım ve hiç bildiğim ağrılar değil… oğlumda çok kilo almama rağmen son zamanlar hariç bir ağrı sancı yaşamadım. Dün ilk başta eşime de söylemedim… tek başıma altından kalkmaya çalıştım ama 112 danışma hemen acile git deyince korktum gerçekten… hatta şu an kendime kızıyorum. Camları duvarları sildim dolap falan çektim. Ondan oldu diyorum… kendime kızıp kızıp ağlıyorum :sob: inşallah sizde bir sıkıntı yasamazsiniz

Bende 33 yaşımdayım… yaşla çok alakası yok neler neler gördüm ben… oğluma doğuma gittiğimde o zaman 44 yaşında ki bir kadın gık demeden doğurdu… abla korkmadin mi bu yaşta doğurmaya dedim… yoo menepoza girmeden bir daha yaparım dedi​:rofl: