20 ve 21. haftada yapılan testler

Kızlar merhaba doktorum bir sonraki randevumuz 20 haftada dedi ve benden kan testi isteyeceğini söyledi. Bu kan testinde nelere bakacak merak ediyorum sizden doktorunuz böyle bir şey istedi mi ?

16 ve 20. Haftalar arasında 3lü test
16 ve 22. Haftalar arasında 4lü test

Ben en son doktora 15+6 Haftamda gittim. Ultrasonda ve kanda afp (yarık damak) değerine baktı.

18+6da randevum var. Kan degerime bakılırsa size tekrar bilgi veririm (bu hafta)
3lü testte de olumsuz bi durum yoksa 4lü teste bakmaya gerek duymuyorlar diye biliyorum.

Sizin detaylı ultrason zamanınız gelmiş gittiniz mi?

20+4 zamanı için ebe tetanoz randevusu vermişti. (Daha doktoruma söylemedim) kan değerlerime de bakacakmış.
Sağlık ocağı olduğu için genel kan tahlili yapar.

Ben henüz 18 +3 haftadayım ama gidicem iki haftaya :slight_smile:

Tetanoz aşısından haberim var evet ama birde benden kan testi isteyeceğini söyledi doktor içeriğini sormamıştım merak ediyorum neden istedi genel kontrol amaçlı mı acaba ?

Doktora henüz aşıyı söylemedim. Aşıdan önce bana bilgi ver demişti. Sağlık ocağı neden kan almak istedi hiç bi bilgim yok. Hem hastaneye hem sağlık ocağına gitmek saçma geliyor.
Bence demir ve d vitamini değerlerini kontrol edecek.
En son genel kan değerlerime 6. Haftada bakılmıştı.

Sağlık ocağı değil doktor istedi

Doktorun istediğini zaten biliyorum. Benim 19. Ve 20. Haftama denk gelenleri paylaştım. 20. Haftada bakılma ihtimali olan testleri de belirttim. Başka bir bilgim yok

6haflalik çok güzel bı duygu

1 Like